Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Nova američka administracija i BiH, dva pogleda

Komentari (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 četvrtak, 16 april 2009 11:42
Jovan G
"Na duge staze, da se razumemo, bilo neke elementarne državne logike ili nekog dinamizma koji bi delovao integrativno, u BiH apsolutno nema na pomolu", zaključuje Trifković.


Dinamizam koji bi delovao integrativno na delu je svaki dan, a to je promena nacionalne strukture. Podsetimo se, 1945. kad su hrvatski i slovenački zločinci formirali to čudovište, većinski narod je činio 30%, a srpska nacionalna manjina 45% stanovništva.
Postojanje RS može usporiti taj proces, ali ne i zaustaviti ga. Nacionalna manjina je ipak nacionalna manjina.
Preporuke:
0
0
2 četvrtak, 16 april 2009 12:36
komentator bg
Obojica stručnjaka, čija su mišljenja uporedo data u tekstu, čvrsto veruju da Milorad Dodik neće nikad ugroziti suverenost Republike Srpske. Iako pominju kakve je pohvale svojevremeno dobijao od Medlin Olbrajt, tvrde da se Dodik promenio, te da je sad čvrst srpski nacionalista. Voleo bih da je tako, ali sumnjam. Čini mi se da se Dodik samo tako predstavlja poslednjih godina, a da je spreman da u određenom trenutku pristane da drastičnu ustavnu promenu. Takođe, spremnost zvaničnog Beograda da pristane na tako nešto je vrlo moguća, pogotovu u slučaju neke buduće vladajuće koalicije DS-LDP. Ostaje jedini siguran treći garant srpskih interesa u BiH - Rusija. Ali, Rusija nije učesnica postojećeg Dejtonskog sporazuma. Sve u svemu, neophodna je velika opreznost povodom svakog poteza odlučujućih igrača na BiH pozornici.
Preporuke:
0
0
3 četvrtak, 16 april 2009 23:26
mujo
Svaki pogled na Bosninu buducnost ce propasti.Tako i ova dva uvazena Srpska profesora.Bit ce kako velik odluce.Mozeli M.Dodik i Srpski narod da se suprostavi sili?Sumnjam.Zato je bolje uklopi ti se u BiH.Niko nemoze izbiti Serbima Srpstvo a to niko i nece.Ko moze uzet jednom Srbinu pravo da vjeruje?Niko.Braco Serbi ne dozvolite ovakvim profesorima i novinarima a i M.Dodiku da vas gurnu u propast.
Preporuke:
0
0
4 petak, 17 april 2009 14:17
newropeans
Imam utisak da mnogim Srbima ni danas nije jasno da prilikom raspada Austrougarske i Turske imperije i formiranja modernih nacionalnih država na tom prostoru, ni spoljne ni unutrašnje granice tih imperija nisu bile od nekog značaja. Osim kasnije kod razgraničenja unutar SFRJ.
Preporuke:
0
0
5 subota, 18 april 2009 00:01
ujimed
podjimo od elememtarne stvari , da brak ne moze uspeti niti ga treba forsirati , ako ga jedna od strana ne zeli i ako je vec to tako , onda je to minus brak ili pogresan brak , tj. zloupotreba istog .izlazak iz tamnog vilajeta znaci oslobodjenje i prosperitet za sve , u protivnom mucenje i patnja za sve , rasipanje resursa svake vrste , porast nacionalnih tenzija i netolerancije.
ko je posvecen istini , pravdi , stvar je tu potpuno jasna .
Preporuke:
0
0
6 subota, 18 april 2009 10:17
Jovan G
@newropeans

Nisu te granice ni tad bile "od značaja", ali su na nekim mestima bile zgodne. Srbi su 1944. katastrofalno poraženi. Prirodno je da su granice crtali pobednici, Hrvati i Slovenci. U atmosferi masovnih likvidacija.
Po tim granicama se jasno vidi da SFRJ nije bila ni pravljena da opstane.

Inače, ono ruglo na Dedinju još uvek stoji.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner